Spolkem chráněné a monitorované kolonie

Spolek SAMUEL kočkám v nouzi, z.s. pomáhá v několika koloniích udržet skupinu koček stabilní, zdravou, chráněnou, odparazitovanou, krmenou. Je to práce nejen nás, ale hlavně lidí, kteří v dané lokalitě žijí a jsou tak nedílnou součástí monitoringu lokality. Díky krmičkám máme aktuální informace o tom, co se v daných lokalitách děje. Naším cílem je zasahovat v případě nemocí nebo nových nálezů kočiček (většinou vyhozených z aut apod.). Krmivo, antiparazitika, boudičky a zejména kastrace jsou velice nákladné položky.  Prokastrování kolonií bývá běh na dlouhou trať kvůli početnosti kočiček i plachosti. Většinou krmí kočičky starší lidé v důchodu. Ti nemají možnost jim poskytnout dostatek stravy, ošetření, často netuší, kam by měli kočičky hlásit nebo kde požádat o pomoc. I v tom jsme ochotni pomoci a komunikovat s úřady.

Lidem, kteří se o kočičky ve svém volnu starají a chodí je krmit, bychom rádi za spolek poskytli pomoc v podobě krmiva a dalšího potřebného vybavení tak, aby kolonie plachých koček byly chráněné, stabilní a nebojovaly s nedostatkem jídla a přístřeší.

Děkujeme, že v tom nejsme sami. 

Kde pomáháme?


Karlovy Vary - pila

Aktuálně řešíme lokalitu pila. V tomto areálu u Karlových Varů jsme napočítali přes 30 koček. Majitel je tam krmí, až doteď byly v bezpečí. Z velmi vážných zdravotních důvodů se areál prodává a nový majitel se nechal slyšet, že je postřílí. Co teď?

V areálu se nachází x malých koťat. Jsou ihned k odběru Venku zimu nezvládnou. Jsou tu nastydlá odrostlá koťata, kočka před porodem.

Kočky budeme postupně kastrovat a nabízet i k baráčkům jako myšilovky s krmením a zázemím v teple. Pokud se nikdo neozve, budeme je muset vracet zpět. Tohle nedokáže najednou pojmout žádný spolek ani útulek. Je to obrovský pár let neřešený průšvih, na který doplatí nevinná zvířata. Prosíme o nabídky domova pro prcky a zázemí pro ostatní. Pokud můžete pomoci finančně, budeme vděční. Č. účtu 2102092160/2010. Tady jsme pomoc odmítnout nemohli i když víme, že se budeme muset hodně otáčet a brát si v práci dovolené, nikoli na zotavenou. Jakékoli nabídky pomoci na tel 605571226. Děkujeme každému, kdo se do akce jakkoli zapojí

Lokalita pila - našli domov

Vypuštěny po kastraci zpět do lokality


Karlovy Vary - Doubí zahrádky

Tato lokalita je naprostá tragédie. Nedávno se na nás obrátila slečna, která do této lokality vozí krmivo. Podařilo se jí odchytit a vykastrovat 13 koček, koťatům hledala domovy. V lokalitě se pohybuje 40-50 kočiček, pro které jsou zahrádky domovem. Každý rok se tam rodí a umírá spousta koťat. Jedná se o obrovskou zahrádkářskou kolonii, kde je naprosto nemožné kočky zmonitorovat. Je tam spousta plotů a lidi tam kočky nechtějí, spolupráce je vyloučená. Vše je na jedné staré paní s dobrým srdcem. Tolik koček jeden člověk ze svého důchodu nezvládne nakrmit. Zatím nemáme kapacity ani finanční prostředky na kastrace tak velkého počtu koček najednou a na tak velkém prostoru bude těžké je odchytat. Bude to běh na dlouhou trať. Vyslyšeli jsme prosbu a rozhodli jsme se zatím pomoct alespoň s krmivem. Postupně jak to půjde, budeme lokalitu kastrovat. Na krmení do této lokality lze přispět prostřednictvím Kočičího přání.


Bochov

Bochov kastroval útulek Konec toulání a Lucie Gebouská. Jednalo se o 19 nekastrovaných koček. Pomáhali jsme s odvozy na kastrace, vozili jsme nemocné kočky na ošetření. V dočasné péči jsme měli poslední tři maminky s 9 koťaty. Na krmení pro Bochov lze přispět také přes Kočičí přání.

Otovice (lokalita Pufíci)

Z lokality jsme odvezli 13 koťat (1 v dočasné péči, 10 našlo domov, 2 bohužel nepřežila). Domov našel i jeden mazlivý  dospělý kocourek Filípek. V současné době se snažíme odchytit nekastrovanou kočku, která se už půl roku vyhýbá sklopci a nekastrovaného kocourka. Lokalitu v průběhu let kastrujeme, ale vždy se tam objeví někdo nový.  Je to lokalita divokých koček, které se lidem vyhýbají. 

Doubí

Z lokality jsme v minulosti přijali do dočasné péče kocourka Matýska. Lokalitu kastrovala Lucie Gebouská. V současné době se tam pohybuje 1 nekastrovaný kocourek, kterého se nedaří nalákat do sklopce. 

Zámecký Vrch

Kolonie 12-14 kastrovaných koček. Lokalitu kastrovala Helena a Martina, které se o kočičky starají. I těmto kočkám a jejich krmičkám můžete pomoci příspěvkem na krmení v Kočičím přání.

Pila

Kolonie 14 kastrovaných koček. Lokalitu kastrovala Helena a Martina, které se o kočičky starají.

Březová u Sokolova

V lokalitě se nachází 9 kontaktních a 4 divoké kočky. V současné době probíhají kastrace ve spolupráci s obcí.

Březová u Karlových Varů

V lokalitě se nachází 7 kočiček.

Stará Role

V lokalitě se pohybuje cca 10  koček. Čekají nás odchyty a kastrace. Z lokality jsme přijali do dočasné péče mazlivého kocourka Cukříka, který našel nový domov. Domov našla také šedá Sheila, která měla být po kastraci vrácená do lokality. 

Karlovy Vary - U řeky

V této lokalitě má zahrádku 85 letá paní, která se stará celkem o 15 koček. Některé kočičky se k ní přitoulaly, jiné se u ní bohužel narodily. Část kočiček zvládla sama nechat vykastrovat, zbylé 3 kočky a 5 kocourků jsme pomohli kastrovat. Paní se snaží kočičky uživit jak se dá. Žijí v nuzných podmínkách, ale kočičky vypadají spokojeně. 


Odchyty v rámci kastračního programu


Víte o lokalitě bezprizorních hladových koček?


Pokud víte o dalších lokalitách nebo případně i lidech v akutní nouzi v Karlovarském kraji, kteří potřebují pomoc s krmivem pro kočky, můžete se na nás obrátit. Naše možnosti jsou omezené financemi, a tak zatím nedokážeme pomoci všem lokalitám, ale budeme se snažit.


Pokud víte o lokalitě bezprizorních koček, kde je třeba dodat krmení a pomoc, 
PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE NÍŽE