5.5.2024 - 20.5.2024 

můžete podpořit kočičky pod křídly našeho spolku v Májovém Kočíčím přání.

Stali jsme se partnerským spolkem nadačního fondu Slza zvířat

Dne 5.8.2022 proběhla velká prezentační akce v Teplicích. Den s Metropolí jsme si opravdu užili a byli jsme oficiálně zařazeni mezi partnerské útulky a spolky Nadačního fondu Slza zvířat. 

Po dlouhodobé spolupráci je to pro nás pocta a velice si tohoto kroku vážíme. Nadále budeme převážet krmivo z darů společnosti Purina všem spolupracujícím útulkům, které se starají o venkovní kolonie. Budeme myslet i na pejsky. Setkali jsme se se spoustou zajímavých lidí a všem moc děkujeme za vyjádřenou podporu i finanční příspěvky do sbírkové kasičky, nákup předmětů z našeho stánku. Děkujeme našim hosteskám Dominice a Kamile za vytvoření perfektní atmosféry. Metropole Teplice - Motokáry, Bowling, Restaurace děkujeme za pozvání na další akce a jízdu, na kterou se nezapomíná. 

Prodáváme 

 Pravidelné prodejní akce výrobků z dílny NioNella - charitativní bazárky na pomoc kočičkám pod křídly našeho spolku.

Farmářské trhy - Karlovy Vary Tržnice

Farmářské trhy - OC Varyáda

Přijali jsme pozvání pana Grigara na akce, které se konají pod záštitou neziskové organizace Život ve vodě v kulturním domě KASS Chodov. 


Spolupráce s Nadačním fondem Slza zvířat

Díky nadačnímu fondu Slza zvířat jsme do Karlovarského kraje přivezli už několik tun krmení pro kočky i psy. Je to obrovská pomoc. Krmení rozvážíme do námi monitorovaných lokalit, do dočasných péčí i do útulků. 

Dne 27.5.2022 proběhla velká společná prezentační akce na Farmářských trzích v Karlových Varech. Nadále nás budete vídat na prodejních akcích v krásném stánku, který máme zapůjčený zatím do konce tohoto roku. Budete potkávat naše hostesky a radost Vám budou rozdávat Štístko a Slzička. Přijďte se s nimi vyfotit!


Spolupráce se spolkem Andělé tlapek, z.s.

Díky spolku Andělé tlapek z.s. jsme mohli rozvézt do dočasek a útulků zásoby čistících prostředků, dezinfekce a spoustu dalšího nejen drogistického zboží. 

Nakládáme, převážíme, rozvážíme

Tohle auto nám nepatří, přesto ho máme k dispozici a najeli jsme s ním  už tisíce kilometrů, naložili a složili několik tun krmiva pro kočky v Karlovarském kraji, ale i pro útulky, které máme cestou. Převážíme kočičky do nových domovů a do dočasných péčí. Jezdíme na trhy a prodejní akce. Často máme plnou nádrž a připravený vlek. Občas nás jako bonus veze profesionální řidič. I tohle je velká pomoc a my jsme za ní vděční. 


Byli jsme zařazeni do projektu CLICK AND FEED

Snazší už to ani být nemůže. Stačí jeden klik a pomůžete naplnit mističky i našich svěřenců, nic to nestojí. A když se o tom zmíníte svým kamarádům a známým, pomůžete víc, než si myslíte. 


Najdete  nás na Kočičím přání

Krásný projekt, který pomáhá útulkům a spolkům naplnit bříška jejich svěřenců. Můžete přispět nejen kočičkám pod křídly našeho spolku, ale desítkám dalších, které mají své  kočičí přání. Děkujeme týmu tohoto projektu za jejich práci a za to, že se projektu můžeme účastnit. 


Můžete nás podpořit přes GIVT

Nakupujete na internetu? Můžete nás pravidelně podporovat svými nákupy přes GIVT, který spolupracuje s více než 1 200 nejznámějšími e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz nebo si do prohlížeče přidat jejich šikovného Pomocníka a část peněz z vašich nákupů půjde na podporu naší organizace. Vy přitom nezaplatíte nic navíc! Pomocníka získáte zde: https://givt.cz/aplikace.

Můžete nám pomoci prostřednictvím projektu Nakrm nás

Stačí vložit třeba jednu kapsičku do košíčku a až náš košíček bude plný, dostaneme balíček, který naplní bříška našich svěřenců.

Bylo nám umožněno 3x otevřít veřejnou sbírku na Donio

Děkujeme pokud se zapojíte do sbírky.  Ne protože musíte. ale protože si to bude přát Vaše srdce. Pomáhat není povinnost. ale má přinést radost a dobrý pocit. Každý se může stát součástí kočičích záchran. 

Spolupracujeme nejen s místními spolky a útulky na záchranu koček

Karlovarský kraj se může pyšnit poměrně početnou strukturou spolků a útulků věnujících se osvětě, kastracím, záchranám a péči o bezprizorní kočky. Spolupracujeme a spolupracovali jsme se všemi spolky v kraji jako pomocná ruka dočasných péčí, v rámci pomoci v záchranných nebo odchytových akcích a v monitoringu prokastrovaných kolonií koček. Naše kroky v pomoci kočičkám nás zavedly ke spolupráci s útulkem Konec toulání v Kraslicích a Láskou ke kočkám v Sokolově a mnoha dalšími útulky a spolky napříč republikou. Spolupracujeme také s Damián a Oliver pomáhají, které se věnuje osvětě a propagaci kočičí problematiky u nás, dočasným péčím a aukcím

Jsme malý tým. Neumíme zázraky. Máme své rodiny, povolání, zaměstnání. 

Práci u kočiček bereme jako své poslání, jako něco, co je potřeba. Navzdory snaze všech aktivistů a dobrovolníků je stále západní cíp ČR plný koček, které venku strádají, trpí nemocemi, hladem, nemají kde spát.


Rozmisťujeme polystyrenové boudičky


Tyto provizorní domečky naplněné slámou jsou pro venkovní kočky často jedinou možností ukrýt se před zimou, deštěm, větrem, predátory, nepřízní osudu. Především před zimním obdobím jsme rádi za každou darovanou boudičku a pytel slámy.

Můžete si u nás koupit KOČKOLÁSKY

Kniha Kočkolásky obsahuje 50 autentických příběhů z prostředí českých záchran koček. Je to kniha od koček a pro kočky! Kočkolásky jsou odkazem koček a hlasem útulků. Ukazují, čemu kočky v Česku často čelí, jak kočičí útulky bojují za jejich lepší život koček v našich českých podmínkách. Navíc koupí podpoříte péči o naše kočičky.

Zasíláme poštou i zásilkovnou, možný je odběr v Karlových Varech

V případě, že máte o Kočkolásky zájem, prosíme napište nám SMS na 605 571 226 

 I náš příběh je součástí

s názvem Neviditelná


Spolupráce s kastračním programem KasPro

Každá nekastrovaná kočka porodí 2x do roka v průměru 4 koťata. Jednou kastrací tak lze zachránit i 100 dalších životů před strastmi, které na kočky na ulici čeká  Snažíme se monitorovat námi sledované lokality toulavých divokých koček a předcházet jejich přemnožení včasnými kastracemi. Nabízíme pomoc s kastracemi bezprizorních koček nebo koček u lidí, kteří je našli venku a nemají možnost finančně zaštítit kastraci takové nalezené kočičky (např. starší lidé). Moc si vážíme pomoci kastračního programu KasPro. 

https://www.obcekastruji.cz/

Kastrace realizované s pomocí kastračního programu KasPro. Velké poděkování patří MVDr. Tiché za její krásnou práci a citlivý přístup ke zvířatům.