Náš spolek nefunguje na bázi kočičího útulku. Naší prioritou je péče o venkovní bezprizorní kočky a především jejich kastrace. V případě nouze se snažíme zajistit tzv. dočasnou péči. 

Co je dočasná péče?

Dočasná péče se dá nejlépe přirovnat k pěstounské péči u dětí. Je to dočasný domov, kam je zvířátko převezeno z lokality. Je tak v domácím opatrování, kde ho čeká odparazitování, veterinární ošetření, případně léčba, vakcinace a ve vhodném věku kastrace. Někdy se do dočasných péčí dostávají plaché kočičky a tam je úkolem dočaskáře zvířátko tzv. vymazlit a socializovat. Dočasková maminka nebo tatínek se o takové zvířátko starají do doby než je připravené odejít a najde nový trvalý domov. Práce dočaskáře je velmi zodpovědná, někdy náročná, ale naplněná láskou a vděčností. 

V současné době podporujeme kočičky v dočasných péčích u maminky Renaty v K.Varech, Moniky v K.Varech, Jitky v Chodově, Dáši v K.Varech, Jean v K.Varech, Petry v Chodově, Ivety v K. Varech, Sibyly v K.Varech, Hanky v K.Varech, Heleny v K.Varech, Jany ve Stříbrné, Jany v K.Varech, Týny v K.Varech, Marcely v K.Varech a u tatínka Vildy v Chodově.

Rádi Vás přivítáme do našeho týmu.

Novinky nejen z dočasné péče můžete sledovat na naší fb stránce

Kočičky odchází z dočasných péčí do adopcí:

 • obvykle po karanténě
 • odparazitované
 • vyléčené
 • socializované
 • s hygienickými návyky
 • vakcinované 
 • testované na FeLV a FIV
 • často i kastrované příp. s podmínkou kastrace
 • čipované 
 • vakcinované na vzteklinu v případě převozu zvířete za hranice
 • Vždy požadujeme osobní návštěvu. Pomůže nám to vybrat správné zvíře do správné rodiny. O zvířeti vždy uvádíme maximum informací, vše je zapsané v adopční smlouvě. Kočka dostává do nového domova tzv. startovací balíček, tj. krmení, na které je zvyklá, případně pelíšek, deku, hračku, aby byl pro ní vstup do nového života trochu snazší. 

Některé kočičky nejsou vhodné k umístění do domovů kvůli zdravotním handicapům nebo plachosti, proto je nabízíme jen k virtuální adopci. Takové kočičky můžete podpořit příspěvkem 400 Kč/měsíc, který nám umožní se o ně starat nadále navzdory problémům, které mají. Adopční virtuální rodiče zveřejníme u každé kočičky. Jsou totiž nedílnou součástí jejich záchrany. Tyto kočičky si můžete prohlédnout v sekci Virtuální adopce.


Chcete se přidat?

Jakoukoliv pomocnou ruku v dočasných péčích uvítáme. Pokud milujete zvířátka, máte možnost oddělení nově příchozí kočičky, máte chuť udělat dobrý skutek, jste zodpovědní, může být dočasná péče úžasnou zkušeností.

VŠE ZÁVISÍ NA INDIVIDUÁLNÍ DOMLUVĚ

 S KAŽDÝM DOBROVOLNÍKEM SI PROBEREME JEHO MOŽNOSTI POMOCI.  

Víme, že ne každý může přijmout maminku s koťátky, ne každý rozumí plašší kočičce, proto je vždy na zvážení a posouzení, na co se dobrovolník v dočasné péči cítí a co mu umožňují zkušenosti či jeho pracovní nebo časová vytíženost. Náklady na krmivo a veterinární péči hradí dle domluvy spolek sám nebo částečně spolek a částečně dobrovolník, pokud se chce podílet na části nákladů.

Pokud máte zájem pomáhat spolu s námi, prosím napište nám SMS  ve tvaru "DOČASKA" na tel. 605 571 226 a my se vám ozveme zpět.