Virtuální adopce

Virtuální adopce je způsob, jak můžete pomoci kočkám, které zatím nemohou do nového domova, ale vyžadují mnoho péče a prostředků. Virtuální adopce znamená trvalý příkaz na příspěvek 400Kč na vybranou kočičku na měsíc. Z částky hradíme krmivo, stelivo, potřebné léky a přípravky na posílení imunity nebo doplňky stravy.

Kočičku můžete po dohodě navštívit. Každá virtuální adopce neumístitelné kočičky z důvodu handicapu, nemoci nebo plachosti je pro nás obrovskou pomocí a úlevou.

Virtuálních rodičů si proto moc vážíme, jsou součástí týmu, součástí záchrany. Každému vystavíme certifikát VIRTUÁLNÍ ADOPCE. 

Kočičky k virtuální adopci

Virtuální maminka: Eva Pavlovčínová

Marco 

Datum narození: květen 2020
Pohlaví: kocour/kastrovaný
Datum přijetí: 13.5.2020
Lokalita: Bochov

Marco je baleťáček, je to kocourek něžný, citlivý, špatně reaguje na změny. Má chronickou gingvitidu a nemůže papat granulky, společně s bráškou Kvičkem se mu lepila smůla na paty. Marco byl vrácen z adopce, protože týden nepřijímal žádnou stravu. Další domov už nenašel kvůli svému handicapu. Je to úžasný kocourek, který by si zasloužil mít svého virtuálního rodiče, který by mu přispíval na baštu i pravidelné prohlídky u doktora kvůli dásním. Samozřejmě stále dál hledá svůj milující domov. Stará se o něj dočasková maminka Renata v Karlových Varech.

Marco je baleťáček, který to neměl od začátku lehké. Zaslouží si mít svého rodiče na dálku, který ho podpoří

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Marca 400Kč s poznámkou Marco.

Číslo účtu: 2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Marco

Miky


Datum narození: cca 2015
Pohlaví: kocour/kastrovaný
Datum přijetí: 29.9.2022
Lokalita: Karlovy Vary - hotel Morava

Stále častěji si pokládáme otázku proč. Proč člověk, který má moc pomáhat a měnit svět k lepšímu, ubližuje slabším a zranitelným? Proč je původcem zla, bolesti a utrpení? Proč? Tohle je Miky. Kdysi měl domov, ale už roky žije na ulici v jedné z krmných lokalit. Na člověka nezanevřel, má rád lidskou společnost. Právě proto každé ráno seděl u dveří hotelu Morava v Karlových Varech a vítal se s hosty i zaměstnanci. Do hotelu ale nastoupil nový noční vrátný, který nemá rád kočky a Miky zmizel. Krmičky ho hledaly skoro tři týdny. Našly ho daleko od hotelu ležet v křoví. Nemohl vstát naříkal. Po návštěvě veterináře se ukázalo, že si do Mikyho někdo prostě kopl. Doplatil na pouto důvěry, které ho s lidmi pojí. Miky je momentálně v bezpečí u naší dočaskové maminky Helenky. Co s ním bude ale dál? Je kastrovaný, cca 8 let starý. My lidé jsme mu ublížili už minimálně dvakrát. My lidé bychom to měli aspoň trochu napravit. Stará se o něj dočasková maminka Helenka.

Miky si zaslouží mít svého anděla na dálku, který mu bude držet palce a podpoří jeho péči.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Mika 400Kč s poznámkou Miky.

Číslo účtu: 2102092160/2010
částka měsíčně: 400kč
poznámka: Miky

Virtuální maminka: Zdeňka Karim

Sofinka

Sofinka je vílí plachá kočička, zachráněná z případu kočiček z Děpoltovic. Bylo jich celkem 14. Všechny našly domov, včetně koťátek Sofinky Benediktinka, Bonifácka a Zlatovlásky, ale Sofinka přes svou plachost domov nenašla. Je velice vázaná depozitního kocourka Dominička, před cizími se bojí a utíká. Má v sobě křehkost, plachost, a proto není zatím připravená na tak velkou změnu, jakou představuje odchod do domova. Sofinka je asi dvouletá kočička, kastrovaná, testovaná snap testem i PCR detekcí viru na FIV a FeLV s výsledkem neg. Je vakcinovaná, odparazitovaná. Stará se o ni dočasková maminka Lucka v Plzni.

Sofinečka si zaslouží mít svého anděla na dálku, který jí bude držet palce a podpoří její péči

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Sofii 400Kč s poznámkou Sofie.

Číslo účtu:  2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Sofie

Nella

Nellinka je sestřička Sofie. Je plachá vůči cizím lidem, jinak je hravá, velice drobounká, miniaturní. Seká a syčí, když se jí něco nelíbí, jinak se na "svých" místech nechá pohladit. Nabídky domova měla vzhledem ke své povaze jako kočička na myšilov ve stájích, což pro ni není vhodné. S Nellinkou bude ještě hodně vymazlovací práce. V současné době není na odchod do domova připravena, při změně se vrací ke starým způsobům. Nellinka je asi dvouletá kočička, kastrovaná, testovaná snap testem i PCR detekcí viru na FIV a FeLV s výsledkem neg. Je vakcinovaná, odparazitovaná. Stará se o ni dočasková maminka Lucka v Plzni.

Nellinka bude vděčná za virtuálního rodiče, který jí bude na dálku oporou a bude jí držet palce ve vymazlování.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Nell 400 Kč s poznámkou Nella.

Číslo účtu:  2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Nella

Garfieldek

Datum narození: cca 2019
Pohlaví: kocour/kastrovaný
Datum přijetí: 8.6.2022
Lokalita: Oloví

Garfieldka a Minii nechal majitel bez jídla a vody v opuštěném bytě. Oba jsou zatím v léčení. Oba se dostali až do stavu kachexie a nikdo neví, jakým způsobem se vše podepíše na jejich zdraví do budoucna. Garfieldek je v současné době pod kontrolou kardiologa. Stará se o něj dočasková maminka Monika v Karlových Varech.

Garfieldek prozatím hledá jen svého virtuálního rodiče, který by na něj myslel a pomáhal mu.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Garfielda 400 Kč s poznámkou Garfi.

Číslo účtu: 2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Garfi

Minie

Datum narození: cca 2019
Pohlaví: kočka
Datum přijetí: 8.6.2022
Lokalita: Oloví


Garfildka a Minii nechal majitel bez jídla a vody v opuštěném bytě. Oba jsou zatím v léčení. Oba se dostali až do stavu kachexie a nikdo neví, jakým způsobem se vše podepíše na jejich zdraví do budoucna. Minie je k lidem velmi nedůvěřivá. Stará se o ni dočasková maminka Monika v Karlových Varech.

Minie prozatím hledá jen svého virtuálního rodiče, který by na ni myslel a pomáhal ji na dálku.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Minii 400 Kč s poznámkou Minie.

Číslo účtu: 2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Minie

Dominiček

Datum narození: 30.8.2018
Pohlaví: kocour
Datum přijetí: 27.9.2018
Lokalita: Stružná

Dominiček vážil pouhých  240 g ve 4 týdnech, byl extrémně podvyživený, měl střevní infekci, byl masivně začervený Přišel jako koťátko na dokrm, spolu se sestřičkou Darinkou přežil panleukopenii. Darinka našla domov, Dominiček ne Je velmi upovídaný a momentálně je k virtuální. adopci vzhledem k jeho silným vazbám na plachou Sofinku a svou lidskou  maminku, která ho vypiplala na kotěcím mléce. Je velmi důvěřivý. Stará se o něj dočasková maminka Lucka v Plzni.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc pro Dominička 400 Kč s poznámkou Dominiček.

Číslo účtu: 2102092160/2010

částka měsíčně: 400kč

poznámka: Dominičekd´Artagnan

Datum narození:13.5.2018
Pohlaví: kocour
Datum přijetí: 13.6.2018 
Lokalita: Karlovy Vary

d´Artagnan s Porthosem, Aramisem a Lunou byli narozeni císařským řezem jedné jarní noci v roce 2018 na pohotovosti v Karlových varech mamince Vajunce. Vaja byla odebrána na žádost majitelů s velkou krvavkou boulí u rodidel, miminko nemohlo ven a majitelé nevěděli co dělat. Ihned byla urgentně převezena na veterinu, kde paní doktorka dělala vše možné, aby koťátka, která se již napila plodové vody přežila a měla zprůchodněné dýchací cesty. 


Byl to boj a nebylo to lehké, ale podařilo se. Maminka Vaja ale tento velký zákrok nesla těžce, její teta z velké kolonie porodila před pár dny, a tak byla povolána jako chůvička a kojná pro jeden den stará koťátka. Bohužel pro Lunečku byl zápal plic způsobený napitím plodové vody osudný a Lunečka zemřela. Kluci bojovali dál o život a trvalo  týden, kdy nemohli pořádně sát. Museli být dokrmování co každou druhou hodinu. Byl to boj. A vyhráli ho. Bohužel není to happy end. Porthos odešel do adopční rodiny. Bohužel i on zemřel. Doplatil na nezodpovědnost majitelů, kteří ho pustili ven. D´arty a Aramis dlouho hledali společný domov, ale brzy se ukázalo, že mají problém  pozřít granulky pro zánět v dutině ústní, pro zánět dásní, který byl léčen několik let a monitorován několika lékaři. Nakonec podstoupili sekci zubů a pomalu začali baštit granulky. To už ale vyrostli v obry, kteří jsou citově závislí na svém zachránci a ošetřovatelce Lucce. D´Artagnan má úžasnou psí povahu a funguje jako felinoterapeut,  pro každého člověka, který se sním setká. 


Nachází se v dočasné péči v Plzni.

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc  400 Kč s poznámkou d´Arty.

Číslo účtu: 2102092160/2010
částka měsíčně: 400kč
poznámka: d´Arty
Ariela

Datum narození:2014
Pohlaví: kočička
Datum přijetí: 6.7.2019
Lokalita: Plzeň

Ariela byla nalezena u Plzně, kde nezodpovědní majitelé nechali namnožit kočičky a  místní na to upozornili. Ve velké kolonii žilo asi 16 dospělců a koťátka. Mamince Arielce šlo o život, protože za to, že porodila na kládách u místního myslivce na zahradě koťata a schovala je uvnitř dřeva ji dotyčný postřelil. Arielka utíkala vyděšená neznámo kam. Na těle měla ránu, která se sice zahojila a strup upadnul,a le už nikdy ji místo nezarostlo. Arielka byla už při příjmu v ro. 2019 5-6 letá kočička. Plachá, její koťátka byla dohledána a opětovně se s nimi střetla v dočasné péči ve Varech, kam byla akutně převezena pro nedostatek místa ve spolku Fousky, z.s. Arielka koťátka odchovala a ta našla domovy. Bohužel jí nikdo nechtěl. Zůstala plachá, adopčním návštěvám vždy  schovaná někde na skříni. Zvykla si na kočičky a zejména s d´Artym tvoří milostný pár. Mají se moc rádi. Arielka se nechá na svých místech mazlit, ale jakákoliv změna ji vyruší a opět se stahuje do své ulity. Pro její psychické pohodlí byla po mnoha inzercích bez výsledku ponechána jako vhodná k virtuální adopci. Je to velmi skromná a  vděčná kočička, která miluje vábničky, mazlení na svých místech, klid a kočičky. Nachází se v dočasné péči v Plzni

K virtuální adopci stačí zadat trvalý příkaz na měsíční pomoc 400 Kč s poznámkou Ariela.

Číslo účtu: 2102092160/2010
částka měsíčně: 400kč
poznámka: Ariela